Üretim Programları

SDT kendi bünyesi içinde; kablaj üretimi, kart dizgi, konformal kaplama ve elektromekanik montaj işlemlerini yürütmektedir. SDT, ihtiyaç duyduğu mekanik üretimi yerli yan sanayilerin geliştirilmesi amacıyla, alt yüklenicileri vasıtası ile karşılamaktadır. Bu kapsamda üretilen tüm ürünlerin tasarım faaliyetleri ve kontrolü SDT bünyesi içinde yapılmaktadır.

Firma bünyesinde;

  • Otomatik Dizgi Faaliyetleri
  • X – Ray Denetim Faaliyetleri
  • Optik Denetim (AOI) Faaliyetleri
  • Konformal Kaplama Faaliyetleri
  • Flying Probe Test Faaliyetleri
  • Elektronik Üretim Faaliyetleri
  • Elektro Mekanik Montaj Faaliyetleri
  • Temiz Oda Kullanımı
  • Kablaj ve Montaj Faaliyetleri

uygun ekipman ve cihazlar ile yürütülmektedir.

Mühimmat Güdüm Elektroniği 

Güdümsüz Mk-82, 83 ve 84 serisi mühimmatların, muharebe alanında artan vuruş hassasiyeti ve uzun mesafelerden atılabilme gibi yeni isterlerden dolayı güdümlü mühimmatlara çevrilmesi konusu Türkiye ve dünyada yakından ele alınmaktadır.

Bu kapsamda SDT, Tübitak SAGE tarafından tasarımı gerçekleştirilen mühimmat güdüm elektroniği çalışmalarında hat kalifiyesi tamamlanmış firma olarak seri üretim gerçekleştiren firmalara üretim desteği sağlamaktadır.

RF Karıştırıcı Sistemler

SDT, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik güçlerinin kullanımı amacıyla iş ortağı TAMGÖR firması ile birlikte sırt ve Araç Tipi RF Karıştırıcı Sistemler geliştirmektedir.

Araç Tipi RF Karıştırıcı Sistemleri, uzaktan kumandalı patlayıcılara karşı VIP ve konvoy korumasını sağlamak amacıyla üretilmektedir. Telsiz, kablosuz telefonlar ve kablosuz uzaktan kumandalı cihazlar vasıtasıyla aktive edilen tehditleri RF yayınla koruma kalkanı oluşturarak etkisiz hale getirmektedir. Araç Tipi RF Karıştırıcı Sistemleri, her türlü araca kolaylıkla entegre edilebilmesinin yanı sıra, değişken durumlara karşı yeniden programlanabilir bir yapıdadır.

Sırt Tipi RF Karıştırıcı Sistemleri, uzaktan kumandalı patlayıcılara karşı personel korumasını sağlamak amacıyla üretilmektedir. Telsiz, kablosuz telefonlar ve kablosuz uzaktan kumandalı cihazlar vasıtasıyla aktive edilen tehditleri RF yayınla koruma kalkanı oluşturacak etkisiz hale getirmektedir. Sırtta ve itme-çekme aparatı ile rahatça taşınabilen Sırt Tipi RF karıştırıcı Sistemleri, istenildiği takdirde istenilen araca, araçta herhangi bir değişiklik yapmadan kolayca entegre edilebilmektedir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "esc" tuşuna basın.