Görev Sistemleri

Şubat 2005’te kurulmuş olan SDT Uzay ve Savunma Teknolojileri, Ar-Ge’ye dayalı ürün geliştirme odaklı bir savunma firması olarak yola çıkmış, öncelikli misyon olarak yerli savunma sanayimizde derinleşilmemiş, yurtdışı bağımlılığı bulunan konular üzerinde yoğunlaşarak, bu alanlarda milli ürünler ortaya koymayı seçmiştir. Kuruluşundan itibaren kısa bir süre içerisinde ilk faz yapılanmasını ve dahili ilk Ar-Ge çalışmalarını belirli bir olgunluğa getirerek, 2007 yılından itibaren yazılım/donanım entegre ürünler tasarlayan ve seri üretimlerini yapabilen bir yapıya ulaşmış, sektörde “ürün sağlayıcı” bir savunma teknoloji şirketi haline gelmiştir. 

Platform Yönetim Sistemleri

SDT’nin yazılım / donanım entegre elektronik ürünlerinin pek çoğu Türk Silahlı  kuvvetleri ihtiyaçlarına yönelik olarak insansız hava araçları, eğitim uçakları, helikopter, jet uçakları, kargo uçakları ve taktik kara araçları gibi platformlarda halihazırda kullanılmaktadır.

Silah Sistemleri

SDT; hava, kara ve deniz platformları üzerinden atılabilen füze ve roketler için kontrolü ateşleme, platform haberleşmesi ve hassas fırlatma sistemi yönlendirme işlevlerini sağlayan tak-kullan silah alt-sistemleri geliştirmekte ve üretmektedir.

Veri Kayıt Sistemleri

Veri Kayıt Sistemi (VKS) ürün ailesi, askeri ve sivil hava platformlarında değişik görev kayıt ihtiyaçlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan çeşitli ürünleri bünyesinde barındırmaktadır. VKS ürün ailesi, her türlü sayısal / analog ses ve görüntü, askeri / sivil veri yolu ve seri/ paralel ara yüzleri üzerinden gelen her türlü veriyi kaydedebilen ve eş zamanlı olarak geri oynatabilen bir kayıt sistemidir.

Aranacak kelimeyi girin ve "enter" tuşuna basın.
Çıkmak için "esc" tuşuna basın.